Blog dla kancelarii - dlaczego warto? | Marketing Prawniczy – portal nowoczesnych prawników i kancelarii

Blog dla kancelarii – dlaczego warto?

05.01.2017    /    1 Komentarz    /    Redakcja MarketingPrawniczy.com

„Czy warto prowadzić bloga?”, to pytanie dawno już zastąpiło inne: „Dlaczego warto prowadzić bloga?” Świat social media rządzi się swoimi specyficznymi prawami. Podstawa jest jednak jedna – nie publikujesz to nie istniejesz.

Do blogów z roku na rok przekonują się najróżniejsze firmy od rozmiaru mikro po międzynarodowe korporacje. Blog to prosty, szybki i co najważniejsze tani sposób na wyjście do odbiorców, czyli potencjalnych klientów. Dobry content jest w stanie praktycznie z dnia na dzień zwiększyć obroty firmy oraz ściśle związać z nią odbiorców.

Powodów dla prowadzenia bloga jest mnóstwo, najważniejsze można zawrzeć w kilku punktach:

  • Nie trzeba być zawodowym pisarzem.

Do prowadzenia bloga nie potrzebujemy tytułu magistra z polonistyki. Nadrzędną rolę odgrywa tutaj jasne i precyzyjne przekazywanie myśli. Warto kierować się tutaj zasadą, że jeśli nie da się o czymś powiedzieć w sposób prosty, to zwyczajnie nie rozumie się tematu. Czytelnicy nie mają czasu na rozwlekłe artykuły, które można by skrócić do kilku zdań. Obecnie blogi stanowią jedną z głównych form przekazywania informacji – jest to sfera, która cały czas się rozwija, a istnienie w niej nie jest już wyłącznie „opcją”, ale musem.

  • Prowadzenie bloga jest proste.

By tworzyć wartościowe treści nie jest koniecznym znajomość języka html czy php. W sieci roi się od darmowych platform, które umożliwiają podpięcie nowej kategorii do swojego serwisu lub też stworzenie wszystkiego od podstaw. My skupiamy się tylko i wyłącznie na tworzeniu treści. W miarę rozwoju warto jednak zainwestować w usługi specjalistów, którzy „postawią” profesjonalną stronę będącą koniec końców wizytówką firmy.

  • Budujesz swój autorytet.

Niezależnie od branży zasada jest jedna jeśli ludzie Cię słuchają i wierzą w jakość twoich argumentów to szybko stajesz się dla nich autorytetem. W biznesie ma to zasadnicze znaczenie. W momencie, gdy klient napotka problem nie będzie eksperymentował oraz panicznie szukał rozwiązania, ale automatycznie pomyśli o Twojej firmie. Zwracanie uwagi na istotne dla Twoich odbiorców kwestie przez artykuły blogowe jest efektywnym narzędziem nie tylko dla zbudowania internetowego audytorium, ale stania się „ikoną” w swojej sferze biznesowej.

  • Relacje z odbiorcą.

Blogi pozwalają tworzyć trwałe relacje z czytelnikami, klientami, współpracownikami czy kontrahentami. Ich efektywność wynika z prostego faktu, że ludzie mogą wyrazić swoje zdanie oraz brać udział w dyskusjach. Dzięki temu wzmacniają się więzi na linii autor <->odbiorca. Ty otrzymujesz tzw. „Feedback”, który daje ci bezpośredni wgląd nastroje, zainteresowania, wyznawane idee oraz całą masę dodatkowych zmiennych. Ich analiza pozwala na lepsze wpasowanie się nie tylko z przyszłą treścią, ale również z ofertą w aktualne potrzeby oraz preferencje odbiorców. Regularne aktualizowanie firmowego bloga to inwestycja, która bardzo szybko się zwraca zarówno w krótko jak i długoterminowym wymiarze.

  • Stajesz się lepiej widoczny.

Im więcej artykułów tym lepiej. Chwytliwy nagłówek oraz treść zawierająca popularne słowa kluczowe i tagi umożliwia wysokie znalezienie się serwisu w wynikach bez potrzeby zewnętrznego pozycjonowania. Częste aktualizacje dają wyraźny sygnał zarówno dla Google jak i odbiorców, że Twój serwis cały czas się rozwija i warto go śledzić.

Jest to ledwie kilka najważniejszych powodów, dla których warto prowadzić firmowego bloga. Po rozpoczęciu swojej przygody z internetowym pisaniem codziennie będzie się wpadać na nowe pomysły jak lepiej wyrazić potencjał firmy przez wartościowe słowa. Nie warto czekać, ale czym prędzej zasiadać do klawiatury.

 

x
Zainteresował
Cię ten artykuł?
Subskrybuj nas

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszgo newslettera i otrzymuj najnowsze informacje dotyczące marketingu prawniczego.

x

Powiązane artykuły

Komentarze (1)

    Dodaj komentarz

    Text formatting is available via select HTML.

    <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

    *