Jaki content zamieszczać na blogu? Cz.III | Marketing Prawniczy – portal nowoczesnych prawników i kancelarii

Jaki content zamieszczać na blogu? Cz.III

08.02.2017    /    Redakcja MarketingPrawniczy.com

W poprzednich artykułach przedstawiałem zalety między innymi poradników oraz listingów. Są to jedynie dwa niezmiernie popularne sposoby na szybkie zapełnienie swojego serwisu wysokiej jakości treścią. Jednak jak już wspominałem, zbyt częste męczenie odbiorcy schematycznym rodzajem tekstu odbije się (raczej wcześniej niż później) w negatywny sposób na częstotliwości odwiedzin strony.

Nowoczesne kancelarie prawnicze, którym zależy na skutecznym dotarciu do nowych, potencjalnych klientów, jak i wytrzymaniu naporu konkurencji, muszą przez swoje portale skutecznie trafić w samo sedno potrzeb odbiorców. Content jest punktem wyjścia dla wszystkich kolejnych działań.

Zadajmy sobie jeszcze raz kilka pytań:

  • Do kogo kierujemy przekaz?
  • Na jakie problemy odbiorców odpowiada nasza oferta?
  • Czy jesteśmy wystarczająco przekonujący?
  • Jakie benefity racjonalne oraz emocjonalne zyska klient?
  • Czy przez zamieszczaną treść, budujemy wizerunek swojej marki?
  • Co wyróżnia nas, nasz produkt oraz usługi spośród konkurencji?
  • Czy budujemy długotrwałą relację z naszymi odbiorcami?

Każde z powyższych pytań to oddzielny cel do zrealizowania dla kancelarii chcącej nie tylko być rozpoznawalną w sieci, ale również polecaną do współpracy. Wszystkie te cele da się zrealizować poprzez „żonglowanie” różnego rodzaju treściami. Poradniki czy listingi, jako odskocznia od tematycznych artykułów blogowych to doskonałe rozwiązanie.

Istnieje jeszcze wiele możliwości, z których można skorzystać dla ubogacenia swojego serwisu.

Dwoma najbardziej popularnymi są:

  • Q&A (questions and answers) – jest to rozwiązanie, które bardzo dobrze się sprawdza w przypadku branż „specjalistycznych” jak: księgowość oraz określony segment prawny. Jeśli kancelaria specjalizuje się w kilku aspektach, to zamieszczenie odpowiedzi na najczęściej zadawane przez klientów pytania, szybko zbuduje wizerunek profesjonalizmu oraz oszczędzi odbiorcy czasu na dociekaniu na własną rękę, tego czego nie rozumie. Pamiętajmy: to, co jest oczywiste dla nas nie zawsze jest oczywiste dla drugiej osoby!
  • Case studies – jest to szersza forma referencji. Opisuje się tutaj konkretną sytuację lub projekt, gdzie nasze zaangażowanie przyniosło określone pozytywne efekty. Jest to swego rodzaju schemat „przed i po”. Za pomocą case studies można szybko „pochwalić” się swoimi osiągnięciami oraz zwrócić uwagę odbiorców na dany problem. Klient czytając tego rodzaju teksty jest w stanie błyskawicznie przekonać się do możliwości danej kancelarii obdarzając ją kredytem zaufania i decydując się na jej usługi. Tworząc case studies trzeba jednak bardzo się napracować – ta forma wymaga poparcia dużą ilością dowodów oraz danych, które odbiorca może sprawdzić. Jeśli do opisywanego projektu posiadamy rekomendację od klienta, to umieśćmy ją!

Promowanie swoich usług oraz budowanie wizerunku w sieci to proces, który nie ustaje. Dynamizm oraz swoista elastyczność w podejściu do oczekiwań klientów to cechy, którymi musi wykazać się każda nowocześnie zorientowana kancelaria. Nawet, jeśli te dwie cechy stanowią podstawę dla naszych działań, to trzeba jeszcze do tego faktu klienta przekonać. Dobranie odpowiedniego rodzaju contentu przy przyjętej strategii promocyjnej pozwoli na lepszą realizację celów biznesowych oraz efektywniejsze funkcjonowanie w zinformatyzowanej rzeczywistości.

 

x
Zainteresował
Cię ten artykuł?
Subskrybuj nas

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszgo newslettera i otrzymuj najnowsze informacje dotyczące marketingu prawniczego.

x

Powiązane artykuły

Brak komentarzy

Bądź pierwsza albo pierwszy, żeby skomentować. Bądź sobą.

Dodaj komentarz

Text formatting is available via select HTML.

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*