Jak poprawić czytelność oferty lub pisma procesowego? | Marketing Prawniczy – portal nowoczesnych prawników i kancelarii

Jak poprawić czytelność oferty lub pisma procesowego?

29.01.2018    /    Przemysław Tomczak

Uznani w branży mecenasi coraz bardziej przywiązują wagę do własnego ubioru. Idący z duchem czasu prawnik wie, że dodatki muszą współgrać z marynarką a spodnie powinny być skrojone na miarę.

Dlaczego więc tak mało czasu poświęca się krojom czcionek w pismach sądowych? Dlaczego lekceważy się wybór fontów na stronach internetowych? Przecież są one równie ważną częścią wizerunku prawnika co dopasowany garnitur.

W tym artykule dowiesz się, jakie czcionki wybrać oraz co zrobić by podnieść poziom czytelności oferty lub artykułów, które publikujesz na stronie internetowej. Poznasz również 7 porad, dzięki którym napisany przez Ciebie tekst stanie się bardziej przejrzysty dla czytelnika.

Jakie czcionki wybrać?

Odpowiedz na to pytanie nie jest oczywista. Wszystko zależy od tego jak chcesz być postrzegany. Nowocześnie czy konserwatywnie? Jeśli nowocześnie warto postawić na kroje bezszeryfowe (np. Montserrat Family), jeżeli konserwatywnie to lepszym wyborem będą czcionki szeryfowe (np. Noto serif). Bardzo ciekawym obecnie trendem jest mieszanie tych dwóch krojów. Przykładowo w nagłówku można zastosować font szeryfowy a w tekście bezszeryfowy, lub na odwrót (Przykład: kolegial.pl).

Zadbaj jednak o to by wybrane czcionki do siebie pasowały. Jeżeli nie masz odpowiedniego wyczucia, najlepiej skorzystaj z takich aplikacji jak Font Combinations

Podoba Ci się to zdjęcie? Odkryj sklep ze zdjęciami dedykowanymi branży prawnej – Legalove! 

Jak podnieść poziom czytelności pisma lub oferty?

Pamiętaj o tym, że to nie wybór czcionek jest najważniejszy, ale sposób ich prezentacji. Zadbaj więc o to by tekst wyglądał schludnie, elegancko i profesjonalnie. Jak to zrobić?:

  • Po pierwsze ustaw odpowiednie interlinie, czyli odstępy między wierszami.
  • Po drugie zróżnicuj wyraźnie wielkość nagłówka w stosunku do pozostałej części tekstu.
  • Po trzecie nie używaj zbyt wielu fontów na jednej stronie. Ogranicz się do dwóch maksymalnie trzech krojów pisma.

Poniżej zamieściłem 7 porad, dzięki którym twój tekst będzie bardziej przejrzysty dla czytelnika:

Warto wiedzieć, że moda na pewne kroje fontów przemija równie szybko jak moda na kroje garniturów. By być na bieżąco z trendami przeglądaj nie tylko blogi modowe, ale także takie strony jak Great Simple, które wskazują nadchodzące trendy w Typografii.

x
Zainteresował
Cię ten artykuł?
Subskrybuj nas

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszgo newslettera i otrzymuj najnowsze informacje dotyczące marketingu prawniczego.

x

Powiązane artykuły

Brak komentarzy

Bądź pierwsza albo pierwszy, żeby skomentować. Bądź sobą.

Dodaj komentarz

Text formatting is available via select HTML.

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*