10 pomysłów na prezenty dla prawnika i prawniczki

13.12.2018    /    Emilia Kołsut

Przygotowania do Świąt ruszyły pełną parą! Być może w tym całym świątecznym rozgardiaszu nie miałeś jeszcze czasu pomyśleć o prezentach dla bliskich. Jeśli na Twojej liście osób do obdarowania znajdują się prawnicy, mamy kilka ciekawych propozycji!

Sprawdzone pomysły na prezenty dla prawników

 • Gra planszowa Prawopolis. To bardzo ciekawa inicjatywa fundacji Court Watch, w której gracz wciela się w początkującego, ambitnego prawnika. Wygrana wymaga sporej wiedzy – to prezent idealny dla prawników, lubiących zdrową rywalizację!
 • Profesjonalna sesja zdjęciowa. Dobre jakościowo zdjęcia to podstawa dla osób, budujących swoją markę osobistą – również dla prawników. To inwestycja, która zwraca się wielokrotnie! Serdecznie polecamy usługi Fotograficzny Zakład, który odpowiada m.in. za realizację sesji na stronę Kancelarii Nowosielski i Partnerzy czy Spółki Adwokatów Malicki i Wspólnicy. 
 • Elegancka aktówka lub porządna torba na laptopa. Główne narzędzia pracy prawnika do komputer i dokumenty. Zasługują na ładną oprawę!
 • Bilet na LEGAL MARKET DAY 2019. Ucieszy się z niego każdy nowoczesny prawnik! LEGAL MARKET DAY 2019 to aż 8 wybranych prelekcji (w tym 2 prelekcje LEGAL TECH), 3 sesje networkingowe i after-party. Wystąpią m.in. dr Tomasz Piekot, dr Beata Gessel-Kalinowska vel. Kalisz oraz Marcin Maruta. Wiedza to najlepsze, co możesz podarować!
 • Spinki do mankietów, zegarek lub poszetka. To prawdziwy must have każdego eleganta. Jeśli dobrze znasz gust osoby, którą planujesz obdarować, to może być naprawdę udany upominek!

Sprawdzone pomysły na prezenty dla prawników – wersja budżetowa

 • Prawnicze gadżety. Być może bliski Ci prawnik ucieszy się z kubka z „prawniczym” napisem, koszulki z napisem nawiązującym do zawodu albo designerskiej podkładki pod kubek? Świetnym pomysłem dla prawnika-podróżnika będzie również mapa-zdrapka, z której można zdrapywać kolejne odwiedzone kraje. Powieszona na ścianie gabinetu wygląda niezwykle oryginalnie! Spory wybór tego typu gadżetów znajdziesz w sklepie Spod Lady i Prawnicy Kochają Inaczej.
 • Książki i seriale lub filmy na DVD. Sprawdzą się zarówno takie klasyki jak Adwokat Diabła czy Ostatni na liście, jak również bardziej „nowoczesne” propozycje, m.in. serial Suits czy Sposób na morderstwo.
 • Słodycze lub alkohol. To dobry, uniwersalny prezent nie tylko dla prawnika. Jest niezobowiązujący i uniwersalny. Śmiało z niego korzystaj, jeśli w tym roku obdarowujesz prawnika, którego stosunkowo mało znasz. Dobrze sprawdzi się również zestaw do wina.
 • Elegancki notes lub kalendarz. Wiele firm ma w ofercie dedykowane wyłącznie prawnikom. Dodatkowo często można je spersonalizować i np. umieścić na okładce cytat bliski naszemu prawnikowi.
 • Gadżety związane z elektroniką. Być może bliski Ci prawnik ucieszy się z powerbanka lub eleganckiej, skórzanej podkładki pod myszkę. Prawnicy cenią praktyczne rozwiązania!

Prezent dla prawnika – tego nie kupuj!

Jeśli nie spodobała Ci się żadna z powyższych propozycji – cóż, jesteśmy przekonani, że wymyślisz coś równie ciekawego. Jeśli jednak możemy jeszcze odrobinę pomóc… naszym zdaniem jest również kilka prezentów, których prawnikowi kupować nie warto. Są dość oklepane i istnieją spore szanse, że nie ucieszą Twojego bliskiego prawnika. Należą do nich m.in.:

 • Figura Temidy. Na pewno ważny dla Ciebie prawnik ma już taką, a jeśli nie ma… być może po prostu uznał, że posiadanie takowej wcale nie jest warunkiem bycia dobrym specjalistą?
 • Kodeksy i komentarze. To kuszący prezent. Wydawnictwa prawnicze oferują nawet specjalne, świąteczne wydania! Nie uważasz jednak, że to zbyt dosłowny upominek? Może bliska Ci osoba wolałaby w Święta nie myśleć o pracy i nie przeglądać opasłych tomisk, z którymi ma do czynienia na co dzień?
 • Pióro/elegancki długopis. To teoretycznie świetny prezent, a dobre pióro to często wręcz prawnicza wizytówka. Jest to jednak prezent dość oklepany… i na pewno droga Ci osoba nie raz została już nim obdarowana, zarówno przez rodzinę jak i Klientów. Może skusisz się na coś oryginalniejszego?

Powyższa lista in&out to tylko nasze subiektywne propozycje. Na pewno cześć prawników ucieszy się i ze świątecznego wydania Kodeksu Cywilnego i z nowej, błyszczącej figury Temidy. Może natomiast nie być zainteresowana grą w Prawopolis ani  profesjonalną sesją zdjęciową. Świąteczny prezent dopasuj więc przede wszystkim do osoby, którą chcesz obdarować. Być może czasami najlepszym prezentem będzie po prostu wspólnie spędzony czas, którego tak często brakuje prawnikom?

Mamy nadzieję, że Twój prezent będzie trafiony!

x
Zainteresował
Cię ten artykuł?
Subskrybuj nas

Powiązane artykuły

Brak komentarzy

Bądź pierwsza albo pierwszy, żeby skomentować. Bądź sobą.

Dodaj komentarz

Text formatting is available via select HTML.

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*