
Kiedy tańszy lead staje się droższym błędem?
31.03.2025
05.08.2013 / 2 Komentarze / Marcin Tomczak
Obecność w wynikach wyszukiwania to rzecz nieodzowna w dzisiejszych czasach. Jest wyrazem prestiżu, skuteczności ale też efektywnie wzmacnia sprzedaż usług prawnych kancelarii.
Skoncentrujmy się na wyszukiwarkach zbudowanych na silniku Google, który w Polsce jest zdecydowanym liderem. Według ostatnich badań (MegaPanel/Gemius – maj/czerwiec 2013) Google.pl dysponuje zasięgiem wśród polskich internautów na poziomie 84-85%, a liczba unikalnych użytkowników właśnie tej wyszukiwarki to ponad 17 mln i 300 tys.
Oddziaływanie Google na Polaków jest więc znaczne i niepodważalne, co więcej ma niebagatelny wpływ na podejmowane przez nich decyzje.
W tym i kolejnym artykule zastanowimy się nad zagdanieniem strategiczno-taktycznym, czyli kiedy powinno się postawić na kampanię linków sponsorowanych (Google AdWords) a kiedy pozycjonować serwisy kancelarii w sposób organiczny (Search Engine Optimization).
Zacznijmy od SEO, punktując to co najistotniejsze.
Doświadczenie i analizy pokazują, że pozycjonowanie organiczne sprawdza się w następujących okolicznościach:
Jakie korzyści płyną z SEO:
Jakie serwisy prawnicze są najlepsze dla SEO:
Jaki model rozliczeń warto stosować:
Zalety i wady SEO w szkicowym ujęciu graficznym:
Jak widać pozycjonowanie organiczne wymaga roztropności (w wyborze fraz), ale również cierpliwości. Niewątpliwie działania w wyszukiwarkach mogą przełożyć się na zaskakująco dobre wyniki biznesowe, zawsze jednak powinniśmy uwzględnić to, że strategie firm często się zmieniają, co powoduje, że postawione dwa lata temu założenia marketingowe, mogą być zdezaktualizowane. Co więcej, Google zmienia też od czasu do czasu swój algorytm. Nie jest to sytuacja komfortowa, ale tym niech przejmuje się firma, która będzie Cię wspierać 🙂
A jakie są Wasze doświadczenia z SEO?
żródła obrazów:
www.flickr.com/photos/moneyblognewz/5267464508/
31.03.2025
19.03.2025
17.02.2025