
Kiedy tańszy lead staje się droższym błędem?
31.03.2025
10.09.2014 / Jacek Stanisławski
Dzięki specjalizacji tworzę bazę wiedzy, która pozwoli mi w przyszłości zapewnić coraz sprawniejszą i jeszcze bardziej profesjonalną obsługę oraz rozwój Kancelarii.
Dzisiaj na pytania dotyczące specjalizacji odpowiada radca prawny dr Aleksander Raczyński.
Prawie ubezpieczeń gospodarczych – tworzeniu i analizie ogólnych warunków ubezpieczenia, prowadzeniu sporów sądowych z zakresu odpowiedzialności gwarancyjnej, doradztwie na rzecz podmiotów rynku ubezpieczeń – ubezpieczycieli, pośredników ubezpieczeniowych, ubezpieczonych – w tym przygotowywaniu specjalistycznych opinii prawnych dotyczących regulacji odnoszących się do prowadzenia działalności ubezpieczeniowej.
Zakres specjalizacji zbieżny jest z moim – przeszło 10 letnim – doświadczeniem zawodowym oraz zainteresowaniami naukowymi, które – również od ponad 10 lat – rozwijam w ramach pracy na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu.
Jestem w stanie zapewnić klientom szybki i sprawny dostęp do wysoce wyspecjalizowanych usług. Znam problemy branży, w której obsłudze się specjalizuję. Dzięki specjalizacji tworzę bazę wiedzy, która pozwoli mi w przyszłości zapewnić coraz sprawniejszą i jeszcze bardziej profesjonalną obsługę oraz rozwój Kancelarii.
Sądzę, że rosnące zainteresowanie usługami Kancelarii jest tu najlepszą odpowiedzią.
Trudno mi wskazać konkretne dziedziny prawa, które stanowić będą „specjalizacje przyszłości”. Bez wątpienia jednak specjalizacja usług prawniczych – w ramach poszczególnych dziedzin – jest kluczem do przyszłości całej branży.
Działania marketingowe związane ze specjalizacją:
Poza standardowymi działaniami marketingowymi – przede wszystkim szkolenia dla branży ubezpieczeniowej oraz publikacje naukowe obejmujące najbardziej aktualne zagadnienia z zakresu prawa ubezpieczeń gospodarczych.
———————————-
Aleksander Raczyński
(www.aleksander-raczynski.pl)
Doktor nauk prawnych, radca prawny, adiunkt w Katedrze Prawa Cywilnego, Handlowego i Ubezpieczeniowego na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu. Stypendysta na Université Paris I Panthéon-Sorbonne (stypendium Rządu Francuskiego) oraz na Université de Rennes 1. Laureat IX edycji Konkursu Rzecznika Ubezpieczonych na najlepsze prace doktorskie, magisterskie, licencjackie i podyplomowe z dziedziny ubezpieczeń gospodarczych i społecznych – I nagroda w kategorii: prace doktorskie. Uhonorowany nagrodą im. Profesora Tadeusza Sangowskiego „Debiut ubezpieczeniowy” przyznaną przez Izbę Gospodarczą Ubezpieczeń i Obsługi Ryzyka w 2010 r.. Absolwent aplikacji sądowej przy Sądzie Okręgowym w Poznaniu (aplikację zakończył złożeniem egzaminu sędziowskiego) oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących odpowiedzialności odszkodowawczej oraz problematyki prawa ubezpieczeń gospodarczych. Autor ponad dwudziestu publikacji naukowych z tego zakresu, w tym m. in. monografii „Sytuacja prawna poszkodowanego w ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej.”, Wydawnictwo C.H. Beck, Warszawa 2010.
31.03.2025
19.03.2025
17.02.2025