INFOGRAFIKA PRAWNIKA | Marketing Prawniczy – portal nowoczesnych prawników i kancelarii

INFOGRAFIKA PRAWNIKA

02.11.2016    /    Irene Aksenova - Tomczak

Wizualne przedstawienie informacji – jedna z bardzo efektywnych metod demonstracji skomplikowanych idei i związków. To doskonały sposób, by opowiedzieć o usłudze prawnej i stworzyć jakościowy kontent. W różnych firmach, omawiając nowe idee i funkcje usług czy też produktów, często wykorzystuje się wykresy i wspólne rysowanie na tablicy. W zagmatwanym i trudnym dla laika świecie prawa, infografiki wydają się być idealnym narzędziem.

Manager produktu SEOmoz i zwolenniczka wizualnych komunikacji, Miranda Kerch stworzyła listę narzędzi, które można wykorzystać dla wizualizacji danych i wymiany ideami wewnątrz zespołu.

Przydatne narzędzia do stworzenia prostych infografik i wizualizacji danych:

1. Piktochart

To narzędzie internetowe, w którym jest sześć przyjemnych bezpłatnych szablonów (w płatnej wersji jest ich o wiele więcej) do tworzenia prostej grafiki. Serwis pozwala w łatwy sposób wstawiać figury i obrazy posługując się przeciąganiem, użytkownicy mają dużo możliwości dla personalizowania.

1

Najważniejsze funkcje to: dodawanie prostych grafik, histogramów i wykresów na podstawie danych z plików CSV lub wprowadzanie ich bezpośrednio. Aplikacja umożliwia eksport plików do formatów PNG i JPG; dla druku i dla internetu. Zwróćcie uwagę: przy użyciu bezpłatnej wersji w dolnej części PNG – czy JPG- obrazu pojawia się malutki wodny znak Piktochart.

2. Easel.ly

Drugi bezpłatny online-serwis dla tworzenia infografik to Easel.ly. Nie jest on idealnym narzędziem do tworzenia grafik na podstawie realnych danych, jednak świetnie pasuje do wizualizacji idei i historii.

Easel.ly ma ładny interfejs i przepiękne startowe szablony. Wśród wielu niezbędnych funkcji, znajdziemy również tworzenie map, schematów blokowych, wykresów porównawczych i schematów, co pozwala pokazać związki między różnymi elementami.

2

Narzędzie posiada szeroki zestaw obiektów (ludzie, kolekcje ikon, instrukcji, mapy, zwierzęta i tak dalej) i teł. Poza tym, w bezpłatnej wersji można załadować własne obrazy. JPG. Pliki można przygotować do publikacji na stronie www.

3. Infogr.am

Jeszcze jedno bezpłatne online-narzędzie – Infogr.am – ma przepiękny interfejs do projektowania prostych infografik, ma kilka szablonów do dyspozycji. Ten serwis pozwala tworzyć tablice na podstawie realnych danych. Posiada 31 rodzaj wykresów w różnych stylizacjach, w tym radialne, punktowe, pęcherzykowate wykresy i mapy.

Tu można załadowywać własne obrazy i wideo. Kiedy informacyjny plakat jest gotowy, można w łatwy sposób wstawić na stronę internetową czy opublikować w galerii infogra.am. Ten serwis funkcjonuje w wersji beta.

3

4. Visual.ly

Visual.ly proponuje kilka prostych, lecz wartych uwagi bezpłatnych narzędzi, z których większość integruje się z serwisami społecznościowymi – analizuje dane Twitter i Facebook. Z jego pomocą można tworzyć pocieszne diagramy Venna, „pojedynki” Twitter-profili, wizualizacje hashtagów i niektóre inne schematy, jednak serwis nie przewiduje osobistych ustawień.

7

Równocześnie Visual.ly – to komercyjna platforma do współpracy z designerami graficznymi i animatorami, którzy specjalizują się w infografikach. Na samej stronie internetowej jest dużo inspirujących prac w tym temacie. Sporo interesujących wizualizacji jest poświęconych poważnym tematom.

5. Tableau

W tej aplikacji znajdziemy kilka bezpłatnych narzędzi do wizualizacji danych. Jednak Tableau potrzebuje zainstalowania na komputer. Jak tylko aplikacja jest zainstalowana, można do niej załadowywać tablice i dane z dowolnych plików CSV i tworzyć różne interaktywne wizualizacje, diagramy Venna dla przedstawienia związków, wykresy słupkowe, grafiki i drugie schematy. Dostępna jest tylko wersja programu dla Windows.

8

x
Zainteresował
Cię ten artykuł?
Subskrybuj nas

Powiązane artykuły

Brak komentarzy

Bądź pierwsza albo pierwszy, żeby skomentować. Bądź sobą.

Dodaj komentarz

Avatar

Text formatting is available via select HTML.

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*