
Kiedy tańszy lead staje się droższym błędem?
31.03.2025
18.01.2017 / Redakcja MarketingPrawniczy.com
W poprzednim artykule pisałem o korzyściach jakie niesie ze sobą dla kancelarii prowadzenie firmowego bloga.
Gdy już postanowi się działać w blogosferze „pisarz” staje przed kilkoma podstawowymi pytaniami, które można zawrzeć w krótkim: co, do kogo i dlaczego. Dobranie odpowiedniego rodzaju contentu przekłada się na odzew ze strony odbiorców. Czy pozostaną na stronie i zaczną wypracowywać lepszą relację z kancelarią, czy raczej stwierdzą, że prezentowane informacje nie są dla nich i klikną szukać szczęścia gdzie indziej? – wszystko to zależy od rodzaju prezentowanej treści.
Istnieje kilka podstawowych rodzajów conentu, którym można zapełnić swój serwis lub bloga. Każdy z nich poszerza pole do manewru w codziennej promocji nowoczesnej kancelarii. Trzymanie się uparcie jednego modelu treści może na dłuższą metę zmęczyć, a nawet znudzić odwiedzającego nasz serwis – w efekcie traci się szybko potencjalnego klienta.
W dzisiejszej pierwszej części „jaki content zamieszczać” na swoim serwisie skupię się na poradnikach, które w ostatnich latach nabierają na szczególnej popularności.
W dobie powszechnej informatyzacji formuła ta sprawdza się jak nigdy wcześniej.
Przeciętny użytkownik sieci w dosłownie kilka chwil jest w stanie znaleźć odpowiedzi na nurtujące go pytania oraz doskwierające problemy – warto wykorzystać to dla swojej promocji.
Każda branża może stworzyć poradnik.
Prowadząc swoją działalność co chwila przychodzą nam do głowy nowe pomysły oraz rozwiązania. Podzielenie się tą wiedzą z naszymi odbiorcami nie tylko pozwoli na lepsze budowanie swojego autorytetu w danej branży, ale bardziej zacieśni relację z potencjalnym klientem.
Dawnie rad, gdy już posiadamy ugruntowaną w świadomości odbiorców pozycję pozwala na swobodne kierowanie ich ku pożądanym działaniom. W efekcie sprzedaż swoich produktów czy usług jest o wiele łatwiejsza. Jednak tworząc poradnik nie skupiajmy się jedynie na naszej własnej ofercie. Warto wychodzić poza temat i informować użytkownika co i jak może dodatkowo zrobić. Takie podejście pokazuje, że jesteśmy w stanie dla naszych odbiorców pokonać „dodatkową milę” by pomóc im w rozwiązaniu ich indywidualnych problemów.
Jak powinien wyglądać dobry poradnik? Odpowiedzi jest sporo jednak da się je sprowadzić do kilku podstawowych charakterystycznych cech jak:
Przed stworzeniem pierwszego poradnika warto wypisać wszystkie możliwe pomysły jakie przyjdą nam do głowy, zostawić całość na 2 – 3 dni, a następnie wszystko powtórzyć. W rezultacie pula tematów do przyszłych wpisów znacznie się zwiększy, a my będziemy mieli pewność, że „świeży” materiał jest zawsze pod ręką.
31.03.2025
19.03.2025
17.02.2025