
Kiedy tańszy lead staje się droższym błędem?
31.03.2025
13.01.2017 / Irene Aksenova - Tomczak
Teraz kiedy już znacie kilka ciekawych narzędzi do optymalizacji warto przed wypłynięciem na głęboką wodę zastanowić się nad celem przekazu jaki trafia do audytorium. Dobre rozplanowanie infografiki pozwoli skutecznie wyrazić więcej niż nawet najbardziej rozwlekłe paragrafy.
Jak działać skutecznie?
Infografiki to szeroki temat. Nie warto wyważać na oścież otwartych drzwi, gdy dopiero zaczynamy się w niego wgłębiać. Różne rodzaje to różne możliwości. Dobranie odpowiedniego co do potrzeb narzędzia ma znaczenie kluczowe – w tym celu warto przeanalizować doświadczenia oraz prace osób, którzy “są bardziej obyci” w temacie.
Szukając inspiracji dobrze jest sprawdzić następujące serwisy:
Visual.ly zawiera ogromną ilość dobrych infografik, które stanowią niewyczerpane źródło inspiracji dla każdego designera.
Informationisbeautiful.net – to portal wypełniony po brzegi plakatami informacyjnymi.
Datavisualization.ch – spory wybór interaktywnych infografik, które znacznie pomagają w z wizualizowaniu docelowej treści.
Studiowanie istniejących rodzajów wykresów i ich przepisywanie jest czymś bardzo pożytecznym:
– program Many Eyes IBM Research zawiera rozległą listę różnych rodzajów schematów i funkcji, które umożliwiają dostosowanie wszystkich aspektów wykresu.
– WVisual – literacy.org stworzyły okresową tablicę środków wizualizacji, gdzie przytoczone są przykłady wszystkich rodzajów graficznego przedstawienia informacji, które można sobie wyobrazić.
W infografice można wydzielić kilka kierunków, którymi warto przynajmniej dla próby pójść:
Miranda Kerch (manager produktu SEOmoz) podaje kilka z nich. Zastanówicie się do którego wariantu odnosiłby się wasz projekt.
1. Humor i socjalna krytyka: ciekawe obserwacje o ludzkiej przyrodzie, przegląd win, skala zaufania do brod różnych form i tak dalej.
2. Demonstracja związków wzajemnych między elementami:
3. Bloki schemat pod postacią kolejności pytań i odpowiedzi: zróbcie warianty odpowiedzi z wyraźnymi kierunkami ruchu.
4. Tymczasowa skala: pokazująca kolejność wydarzeń.
Przy szukaniu inspiracji dla przyszłych wizualizacji można efektywnie wesprzeć się następującym trybem pracy:
31.03.2025
19.03.2025
17.02.2025