Instagram dla prawnika

10.05.2017    /    3 Komentarze    /    Irene Aksenova - Tomczak

 

Świat ciągle się zmienia, wystarczy chwila nieuwagi, a tendencje, które wcześniej braliśmy za pewnik już zwyczajnie nie obowiązują. Działalności traktowane jako konserwatywne – jak kancelarie prawnicze nierzadko mają problem z aktywnym działaniem poza swoją bezpieczną strefą.

Próbowanie nowych rozwiązań często pokazuje, że nie są one na nie gotowe. Jednak stopniowe zmiany po prostu wprowadzać trzeba. Rynek nie wybacza, bez dużej dozy elastyczności nie tylko rozwój, ale zwykłe wytrzymanie naporu ze strony konkurentów może być zwyczajnie niemożliwe do zrealizowania.

Różnego rodzaju media społecznościowe – stanowią doskonałe narzędzie do szybkiego oraz efektywnego zaprezentowania się swoim odbiorcom oraz ich lepszego zrozumienia. Poznanie czym tak naprawdę żyje nasze biznesowe audytorium, pozwala na wypracowanie oraz zacieśnienie więzi wykraczającej poza wymiar formalny. W grę zaczynają wchodzić emocje, w rezultacie odbiorcy mogą zacząć się identyfikować z niektórymi aspektami danej kancelarii. Jeżeli firma będzie funkcjonowała w świadomości odbiorcy jako synonim dla rozwiązania jego problemów – to sukces na pozyskanie nie tylko jednostkowego, ale powracającego klienta staje się bardziej możliwy. Spośród wielu dostępnych opcji społecznościowych, bardziej problematyczną dla kancelarii prawniczej może okazać się Instagram

Już po rejestracji profilu kancelarii pojawia się pytanie “co publikować?”. Częstym problem związanym z publikacjami jest decydowanie się (często nieświadomie) na niskiej jakości content. Tworzenie standardowych obrazków z „oklepanymi maksymami” lub kopiowanie 1:1 aktualności z strony internetowej podając suche informacje w rodzaju: partner na konferencji, sprawa wygrana itp. powoduje, że followerzy to w przeważającej części nie klienci, lecz spamerzy oraz znajomi. W niedługim czasie widzi się, że wkładany trud w aktualizację profilu idzie zwyczajnie na marne. Jednak trzeba pamiętać, że istotą problemu jest tutaj jakość, a nie ilość contentu.

Co można polecić prawnikom?

Po pierwsze, więcej prostoty! Krótkie, zwięzłe oraz oryginalne treści, które będą pożyteczne dla odbiorcy, a nie dla nas.

Po drugie, eksperymentować! Odejście od tradycyjnych oraz utartych form pozwoli na wybicie się na tle konkurentów za pomocą oryginalnych przekazów – trzymać się zasady by nie było bezosobowo i „sucho”.

Warto kierować się doświadczeniem innych firm, które posiadają już ugruntowaną pozycję na rynku – sprawdzenie jakie tricki oraz rozwiązania stosują zmniejszy szansę, że będziemy się starali na siłę wywarzyć otwarte na oścież drzwi.

źródło: Daria Zaseda, kierownik Legal Marketing Department, kancelaria prawna Cai & Lenard.

x
Zainteresował
Cię ten artykuł?
Subskrybuj nas

Powiązane artykuły

3 komentarze

 1. Aleksandra Kura 18/08/2017 at 13:58

  Zastanawia mnie jakie treści uważa Pani za wartościowe w przypadku Instagrama. Faktycznie Kancelarie stoją przed pewnym wyzwaniem. Prawdę mówiąc przeglądałam wiele instagramowych profili Kancelarii i nie wydaje mi się aby jakikowliek był wzorcowy.

  • Irene Aksenova - Tomczak

   Dzień dobry, dziękuję za pytanie.
   Faktycznie, trudno o idealny przykład. Przede wszystkim to zależy od specjalizacji konkretnej kancelarii. Należy pamiętać, że Instagram żądzi się swoimi prawami, co oznacza, że zdjęcia związane z merytoryką przeplata się częściej zdjęciami lifestyle.
   Przykładową tematyką jest miks zdjęć i grafik z prawnizymi postami (rady, wskazywanie aktualnych problemów, ew. rozwiązania itd.) ze zdjęciami, pokazującymi codzienne życie kancelarii.
   Podaję profil kancelarii, może nie najlepszy, ale dosyć ciekawy:
   Wilkinson Mazzeo
   https://www.instagram.com/wilkmazz/
   Pani Aleksandro, jesteśmy w trakcie zbierania materiałów i inspiracji. Już niebawem powstanie artykuł o najlepszych profilach Insta.
   Bądźmy w kontakcie! 🙂

 2. Tomasz Duda 03/11/2017 at 13:32

  Tylko problemem jest, aby łączenie życia prywatnego, zainteresowań radcy prawnego czy adwokata nie zostało poczytane jako informowanie prowadzające w błąd według KEA, KERP.
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Text formatting is available via select HTML.

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*