5 błędów przy tworzeniu strony dla kancelarii

07.07.2017    /    3 Komentarze    /    Przemysław Tomczak

Podczas mojej wieloletniej pracy nad kancelaryjnymi stronami zetknąłem się z masą pytań, które zadawali mi klienci oraz które stawiałem sam sobie. Jak wyróżnić kancelarię w internecie? Czego nie robić? Jakich błędów unikać? Odpowiedź na te pytania znajdziecie poniżej.

 1. Za dużo treści

Użytkownik nie jest bibliofilem. Z reguły nie lubi dużo czytać. Chce szybko wyciągnąć z Twojej strony to co jest mu potrzebne. Ułatw mu to poprzez schowanie długich opisów kancelarii i mało istotnych zakładek. Zadbaj o dobre pierwsze wrażenie – czysty, efektowny i jasny przekaz.

Dobry przykład www.geciclaw.com :

2. Brak priorytetów

Warto utworzyć hierarchię elementów graficznych. Ważniejsze przyciski pokaż od razu a te mniej istotne zostaw na później. To jest trochę jak w związku. Jeżeli od razu powiesz partnerce o wszystkich swoich zaletach, to czar pryśnie. Natomiast jeżeli stopniowo będziesz odkrywał swoje dobre strony, zatrzymasz ją dłużej przy sobie i korzystnie zaskoczysz w przyszłości.

Dobry przykład www.notariuszgrajzer.pl:

3. Kopiowanie konkurencji

Konkurencyjna kancelaria ma fajną stronę? To jeszcze nie powód, żeby robić dokładnie taką samą. Jeżeli chcesz się wyróżnić to nie możesz chodzić w tej samej marynarce co Twój sąsiad. Czerp inspirację możliwie z jak największej liczby źródeł. Eksploruj szczególnie obszary innowacyjne takie jak: IT, Nowe Technologie, Architektura, Design. To one wyznaczają trendy. Zajrzyj też na www.awwwards.com i zobacz jak wyglądają nowoczesne strony, które zdobywają uznanie u najlepszych ekspertów na świecie.

Sites of the day na awwwards.com :

4. Kolorystyka prawnicza

Ciemna, smutna zieleń i spłowiały bordowy? Jeżeli chcesz lekką i przyjazną stronę unikaj sztampowych kolorów. Postaw na świeżość i unikalność. A czym jest świeżość? Na pewno nie tym co znajdziesz na większości stron o tematyce prawnej.

Dobra Rada: Znajdź 10 logotypów kancelarii z Twojego miasta. Wypisz 5 kolorów, które najczęściej występują. Przyjrzyj się tym kolorom i unikaj ich jak ognia.

Dobry przykład www.pragmatiq.pl :

5. Oklepane motywy i zdjęcia

Motyw togi, temidy lub orła. Sprawdzą się świetnie…ale tylko na półkach konserwatywnej kancelarii. Jeżeli chcesz być postrzegany nowocześnie i przyjaźnie, sięgnij po mile kojarzące się elementy. Zaskocz znudzonego użytkownika, rozbudź w nim ciekawość i nawiąż trwalszą relację. Najlepiej poprzez stosowanie interaktywnych animacji.

Dobry przykład www.tomczak-stanislawski.pl

Podsumowanie:

W życiu tak samo jak w przypadku stron internetowych, bardzo ważne jest pierwsze wrażenie. Twoja strona nie musi być „super odjechana” aby się wyróżniała, wystarczy, że będzie nietuzinkowa i intrygująca. Jeśli zadbasz o świeżość, inspirujący przekaz i sprawną nawigację przyciągniesz nowych klientów i zostawisz konkurencję daleko w tyle. To prostsze niż myślisz!

x
Zainteresował
Cię ten artykuł?
Subskrybuj nas

Powiązane artykuły

3 komentarze

  1. Michał Kowalski 14/07/2017 at 12:50

    Wszystko racja, tylko nieco rozśmieszyło mnie odsyłanie jako wzór do stron stworzonych przez siebie samego, a nawet do… własnej strony 😉

  2. odsyłanie do własnej strony to HIT!

  3. Dobry przykład, to dobry przykład. Nie widzę w odsyłaniu do własnych przykladow nic złego. Pzdr!

Dodaj komentarz

Text formatting is available via select HTML.

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*