Znajdź zastępstwo przez telefon [aplikacja Substytucja] | Marketing Prawniczy – portal nowoczesnych prawników i kancelarii

Znajdź zastępstwo przez telefon [aplikacja Substytucja]

21.07.2017    /    admin

Środowisko prawnicze, jak każdy wie działa wyjątkowo dynamicznie. Często nieprzewidziane wypadki sprawiają, że nie można wziąć udziału w procesie – wtedy zaczyna się szukanie zastępstwa.
Na polskim rynku aplikacji mobilnych pojawiło się ostatnio nowe narzędzie – Substytucja. Pozwala ono na szybkie znalezienie zastępstwa procesowego bez potrzeby szukania wśród znajomych prawników i przeglądania platform social media. Marlena Gajewska, współtwórca aplikacji Substytucja, przybliża okoliczności jej powstania.

1. Leszek Jasiński (LJ): Co było powodem stworzenia aplikacji Substytucja?

Marlena Gajewska (MG): Powodem stworzenia aplikacji były doświadczenia przyjaciół i znajomych, którzy z odbywania zastępstwa procesowego uczynili sobie dodatkowy zarobek w okresie odbywania aplikacji prawniczych.
To trudny czas dla aplikantów, którzy mają ograniczone możliwości zarobkowe, a chodzenie do sądów umożliwiało im nie tylko zdobycie doświadczenia na sali rozpraw, ale także dodatkowe fundusze.
Bodźcem do stworzenia aplikacji było usprawnienie całego procesu nawiązywania współpracy. Obecnie prawnicy przede wszystkim poszukują zastępstwa procesowego na facebooku, gdzie króluje zasada „kto pierwszy ten lepszy”.
Tworząc aplikację Substytucja zależało nam na tym, aby każdy użytkownik od razu dostawał powiadomienie o poszukiwanym zastępstwie i miał możliwość bezpośredniego zgłoszenia się do jego wykonania.

2. LJ: Czy aplikacja jest skomplikowana w użyciu?

MG: Oczywiście, że nie. Naszym priorytetem było stworzenie prostego narzędzia ułatwiającego pracę każdemu prawnikowi. Dodanie ogłoszenia w aplikacji zajmuje kilkanaście sekund. Użytkownicy od razu otrzymują powiadomienie o nowym ogłoszeniu, do którego mogą się zgłosić. O każdym zgłoszeniu dodający ogłoszenie zostanie poinformowany powiadomieniem. Wybrana osoba powinna w ciągu 15 minut ostatecznie potwierdzić realizację ogłoszenia. Gdy to uczyni, użytkownicy poznają wzajemnie swoje dane kontaktowe. Jeśli zostanie przekroczony czas, to dodający ogłoszenie może dokonać wyboru innej osoby. Wprowadzony limit czasu ma na celu zapewnienie sprawnego nawiązania współpracy, gdyż na tym zależy przede wszystkim prawnikom.

3. LJ: Jakie są największe zalety aplikacji Substytucja?

MG: Największą zaletą aplikacji Substytucja jest przede wszystkim system powiadomień, które od razu informują użytkownika o poszukiwanym zastępstwie. Powiadomienia te działają jak np. smsy czy e-maile, wystarczy mieć tylko włączoną aplikację. Dzięki temu użytkownik jest na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i nie musi tracić czasu na śledzenie innych serwisów. Dodatkowo, podczas zakładania konta, użytkownik określa miejscowość i zasięg obszaru (w kilometrach), w których może wykonywać zastępstwa. Otrzyma dzięki temu powiadomienia o nowych ogłoszeniach w wybranym przez siebie rejonie. Zaletą aplikacji jest również możliwość bezpośredniego nawiązania kontaktu (telefonicznego czy emailowego) już z poziomu samej aplikacji. Oznacza to, że użytkownik nie musi zapisywać danych kontaktowych, gdyż wszelkie czynności wykona będąc w ogłoszeniu. Oprócz tego w aplikacji użytkownik ma wgląd do swoich ogłoszeń, które dodał, oraz do których realizacji został wybrany. Wszystkie niezbędne informacje znajdują się w jednym miejscu.

4. LJ: Jakie systemy operacyjne obsługuje aplikacja?

MG: Obecnie aplikacja Substytucja jest dostępna tylko dla urządzeń z Androidem. Wybraliśmy ten system ze względu na doświadczenie, jakie posiadamy w tworzeniu na niego aplikacji mobilnych. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że spora część prawników korzysta z urządzeń z iOS, dlatego mamy w planach stworzenie wersji na ten system.

5. LJ: Czy planowana jest wersja na komputery stacjonarne oraz laptopy?

MG: Obecnie nie. Tworząc aplikację Substytucja zależało nam na zapewnieniu prawnikom możliwości szybkiego nawiązania współpracy w każdym miejscu i o każdej porze, bez konieczności logowania się do różnych serwisów. Jest to możliwe dzięki wprowadzonemu systemowi powiadomień działających jak sms czy e-mail. Mając włączoną aplikację użytkownik jest na bieżąco ze wszystkimi ogłoszeniami i nie musi się martwić, że może coś przeoczyć.

6. LJ: Czy aplikacja ma potencjał do odnalezienia się w międzynarodowym środowisku prawnym?

MG: Ciężko to określić, na razie skupiliśmy się na polskim rynku prawniczym, który jest nam najbardziej znany. Mamy nadzieję, że nasi prawnicy przekonają się do aplikacji i będą z niej korzystać.

7. LJ: Czy planowane są nowe wersje językowe w dalszych aktualizacjach dla klientów zagranicznych?

MG: To wszystko zależy od sukcesu aplikacji. Jeśli z Substytucji będą korzystać prawnicy i pojawi się taka potrzeba, to oczywiście możemy wprowadzić wersje językowe. Jesteśmy nastawieni na rozwój aplikacji i przede wszystkim na zaspokajanie potrzeb prawników w tym zakresie.

Zapraszamy do testów na http://www.esubstytucja.pl/

x
Zainteresował
Cię ten artykuł?
Subskrybuj nas

Powiązane artykuły

Brak komentarzy

Bądź pierwsza albo pierwszy, żeby skomentować. Bądź sobą.

Dodaj komentarz

Avatar

Text formatting is available via select HTML.

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*