6 konferencji dla prawników, które warto odwiedzić w 2018 – Polska, Europa, świat

08.02.2018    /    Jacek Stanisławski

Konferencje to fantastyczna okazja do zdobycia nowej wiedzy, poznania nowych ludzi i zobaczenia “co w trawie piszczy”. Zobacz gdzie warto wybrać się w 2018 roku jeśli zależy Tobie na rozwijaniu nowoczesnej kancelarii.

Marketing prawniczy, zarządzanie kancelarią czy wykorzystanie zaawansowanej technologii to tematy obecne w USA oraz Wielkiej Brytanii od ponad 30 lat.

Jeśli rynek jest dojrzały, to konferencje – ich liczba i rozmach – to odzwierciedlają.

Wybrałem 6 konferencji dla prawników, które warto odwiedzić w tym roku. Niektóre są daleko od Polski, ale jeśli przy okazji podróży biznesowej albo wakacji będziesz w dobrym miejscu, w dobrym czasie to na pewno warto wybrać się na jedną z nich.

1 LEGAL MARKET DAY 2018

Miejsce: Warszawa Centrum Nauki Kopernik
Data: 2.03.2018
Koszt: 699 zł – rejestracja trwa

LMD2018 to 5. jubileuszowa edycja największej konferencji tego typu w Polsce. Przeznaczona jest dla adwokatów, radców prawnych i osób zajmujących się marketingiem oraz business development w kancelariach.

Krótkie 25 minutowe prezentacje w stylu TED mają inspirować do działania na różnych polach. W tym roku wystąpi 20 prelegentów, a każdy uczestnik może wybrać 8 z 16 wykładów. Do tego 2 godziny networkingu, sekcja LEGAL TECH i strefa EXPO dla prawników.

Wisienką na torcie jest after-party, które jest okazją do dalszych rozmów w luźnej atmosferze.

Relacja video z LMD2017 pokazuje czego mniej więcej można spodziewać się w tym roku.

2 ABA TECHSHOW 2018

Miejsce: Chicago, USA
Data: 7-10.03.2018
Koszt: ok. 1.000 USD (Single Day Pass 395 USD)

Konferencja skupiona wokół technologii dla prawników w każdym wymiarze. Hasło “Bringing technology and lawyers together” mówi wszystko.

Blisko 3 dni wypełnione prezentacjami prawników i twórców rozwiązań technologicznych, które mogą wykorzystać największe kancelarie i pojedynczy prawnicy.

To wszystko uzupełnione jest dużą sekcją EXPO, w której obecnych jest ponad 100 wystawców.

Wydarzenie o uznanej marce organizowane przez American Bar Association.

3 BRITISH LEGAL TECHNOLOGY FORUM

Miejsce: Londyn, Anglia
Data: 13.03.2018
Koszt: 245 funtów (wygląda na to, że wszystkie bilety zostały sprzedane)

Nazywany przez organizatorów “EUROPE’S BIGGEST LEGAL IT EVENT”. Coś w tym jest. 1200 uczestników, blisko 100 wystawców, a wśród prelegentów takie gwiazdy jak prof Richard Susskind (“Koniec świata prawników”).

O zainteresowaniu imprezą świadczy to, że według najnowszych informacji wszystkie bilety zostały sprzedane.

Zapowiada się więc kolejne wydarzenie wypełnione wartościowymi prezentacjami.

4 LEGALEX 2018

Miejsce: Londyn, Anglia
Data: 21/22.03.2018
Koszt: darmowa

Konferencja, podczas której 150 prelegentów wystąpi w 8 salach podczas 2 dni. Przekrój tematów jest bardzo duży. Prawdopodobnie właśnie to sprawia, że konferencja cieszy się zainteresowaniem wielu grup  obecnych w branży prawniczej.

Równie ważne są targi rozwiązań dla prawników, gdzie 200 wystawców zaprezentuje oprogramowanie, sprzęt i usługi dla kancelarii różnej wielkości.

Łatwy i tani dojazd z Polski sprawia, że to konferencja, którą zdecydowanie warto odwiedzić.

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku reprezentacja polskiego światka marketingu prawniczego i legal tech będzie całkiem liczna.

5 LEGAL MARKETING ASSOCIATION ANNUAL CONFERENCE

Miejsce: Nowy Orlean, Louisiana, USA
Data: 9-11.04.2018
Koszt: 1.895 USD (1.395 USD dla członków LMA)

Konferencja-legenda. Ponad 1500 uczestników i 150 prelegentów. 3 dni zapełnione wiedzą, networkingiem i technologią. Od zarządzania do marketingu.

Wygląda na to, że jest to konferencja, którą warto odwiedzić chociaż raz. Przy okazji można dołączyć do grona członków Legal Marketing Association. Opłacenie rocznej składki pozwala nie tylko na skorzystanie z niższej ceny przy rejestracji, ale także na poznanie ludzi, którzy o marketingu prawniczym wiedzą dużo więcej niż większość osób w Polsce.

6 LEXPO 2018

Miejsce: Amsterdam, Holandia
Data: 16-17.04.2018
Koszt: 477.95 euro

Interesująca konferencja, w której uczestniczyłem w ubiegłym roku. W dużej mierze skupiona na technologii i jej wykorzystaniu przez prawników. Pojawiały się także tematy dotyczące marketingu prawniczego oraz zarządzania kancelariami.

Dość duża strefa expo pozwala na poznanie ciekawych rozwiązań, które w Polsce używane są przez garstkę prawników.

Bardzo ciekawy event pod względem networkingowym. Wykłady, expo i wieczorne spotkanie odbywa się w jednym miejscu, dzięki czemu mamy możliwość porozmawiania ze wszystkimi, którzy nas interesują.

Konferencji dla prawników, specjalistów od marketingu prawniczego i business development jest oczywiście zdecydowanie więcej.

Ich liczba rośnie także w Polsce i to bardzo mnie cieszy. Pokazuje, to że rynek dojrzewa, a sami zainteresowani chcą spotykać się, wymieniać doświadczeniami i zdobywać wiedzę.

Patrząc na konferencje zagraniczne, kluczowe dla mnie jest to, aby wszystkich traktować fair. Uczestników informować o tym gdzie jest merytoryka, a gdzie sprzedaż. Dać im szansę na pełne wykorzystanie konferencji.

Partnerom i sponsorom z kolei zapewnić możliwość dotarcia do uczestników nie naruszając ich komfortu.

Tego życzę sobie jako uczestnik i organizator konferencji. Tego życzę też Tobie w 2018 roku.

P.S. Jeśli znasz ciekawą konferencję dla prawników w Polsce albo na świecie napisz do mnie

fot główna: Irene Aksenova-Tomczak / FotograficznyZaklad.pl

x
Zainteresował
Cię ten artykuł?
Subskrybuj nas

Powiązane artykuły

Brak komentarzy

Bądź pierwsza albo pierwszy, żeby skomentować. Bądź sobą.

Dodaj komentarz

Text formatting is available via select HTML.

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*