Najlepsze strony wg Lawyerist | Marketing Prawniczy – portal nowoczesnych prawników i kancelarii

Najlepsze strony wg Lawyerist

07.03.2018    /    Aleksandra Yurek

Jak co roku portal Lawyerist.com ogłosił listę zwycięzców przeglądu najlepszych, zgłoszonych do konkursu stron internetowych kancelarii prawnych na świecie. Od 5 marca na stronie portalu możemy oglądać wybrane realizacje. Jest czym się inspirować!

Jakie kryteria musiała spełnić strona w tym roku?

Jury Lawyerist.com oceniło zgłoszone strony internetowe pod kątem ściśle określonych kryteriów. Jednym z nich jest jasne Call To Action czyli tzw. ‘wezwanie do działania’. Jury sprawdzało, czy kancelarie angażują odwiedzającego stronę za pomocą dobrze widocznego zachęcenia do kontaktu czy sprytnej wymiany np. e-booka z przydatnymi dla potencjalnego klienta informacjami w zamian za jego adres e-mail. Kolejnymi z kryteriów oceny były: odpowiednio zaakcentowany  obszar specjalizacji kancelarii, dobrze zaprojektowana architektura informacji (czyli to czy użytkownik ma szansę poruszać się po stronie w sposób intuicyjny), dobry copywriting (unikatowe treści, wyróżniające się hasła i slogany) czy sumienność i konsekwencja w aktualizacji strony (np. regularne prowadzenie bloga i dodawanie nowych aktualności). Liczyły się rzecz jasna również aspekty estetyczne, czyli przede wszystkim podążanie za trendami i właściwy dla branży prawniczej design.

Rzućmy okiem na wyniki…

Wśród wyróżnionych stron znalazły się takie, którymi z pewnością warto się zainspirować. Oto dwójka moich faworytów:

Venture Legal to kancelaria prawnicza Kansas City, Missouri. Strona główna cieszy oko. Mamy tu silne nawiązanie do trendów na 2018 rok, czyli wielki powrót gradientów i żywe, mocne kolory. Ponadto bardzo dobry, wyróżniający się claim. Na stronie Venture legal znajdziemy bardzo przejrzyście podane informacje na temat pakietów cenowych, rekomendacje oraz specjalizacje.

Ideal Legal, kancelarię prawnicza z siedzibą w Portland, również wyróżnia mocny claim na stronie głównej. Choć nie jestem fanką dominującego tam koloru (wydaje mi się lekko przestarzały i mało wyróżniający się) sama strona, biorąc pod uwagę rozmieszczenie treści, jest bardzo dobrze przemyślana. Zarówno moją jak i jury z lawyerist.com uwagę zwróciły ciekawe, spójne ikony.

Resztę wyróżnień możecie sprawdzić na stronie lawyerist.com, są one poprawne i spełniają postawione przez portal kryteria, jednak trudno dostrzec w nich wyjątkowość. Chodzi o walory estetyczne, które nie wyróżniają się moim zdaniem niczym szczególnym. Przez swoją zachowawczość i konwencjonalność ulokowałabym je raczej w przeszłości… trudno doszukać się tam wiodących w projektowaniu trendów i tzw. (uwaga, moje ulubione słowo) ‘Efektu WOW!’. Jestem ciekawa Waszych opinii.

A  jeśli już o trendach mowa…

Sprawdźcie świeżego e-booka o trendach w projektowaniu stron dla kancelarii na 2018 rok, który został stworzony przez naszą redakcję. Pieczołowicie kolekcjonowaliśmy dla Was najlepsze przykłady stron, rankingów, podsumowań w projektowaniu graficznym, które następnie przełożyliśmy na branżę prawniczą. E-book jest dostępny do pobrania za darmo.

Pobierz e-book

x
Zainteresował
Cię ten artykuł?
Subskrybuj nas

Powiązane artykuły

Brak komentarzy

Bądź pierwsza albo pierwszy, żeby skomentować. Bądź sobą.

Dodaj komentarz

Avatar

Text formatting is available via select HTML.

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*