Konferencja naukowa na temat skargi pauliańskiej – 30.11.2018 r.

11.09.2018    /    Emilia Kołsut

 

Instytucja skargi pauliańskiej wciąż stanowi źródło wielu kontrowersji. Niewątpliwie jest to problematyka skomplikowana, a swobodne poruszanie się w niej wymaga dogłębnej wiedzy prawniczej oraz doświadczenia.

Już 30 listopada br. w Instytucie Prawa Upadłościowego i Restrukturyzacyjnego oraz Badań nad Niewypłacalnością Uczelni Łazarskiego w Warszawie odbędzie się wyjątkowa konferencja naukowa – „Zaskarżanie czynności prawnej dłużnika dokonanej z pokrzywdzeniem wierzycieli”. 

Dlaczego warto wziąć udział w konferencji?

Udział w konferencji będzie świetną okazją do poszerzenia wiedzy z zakresu skargi pauliańskiej. Wydarzenie skierowane jest m.in. do adwokatów, radców prawnych, doradców restrukturyzacyjnych i sędziów, którzy w toku swojej praktyki zawodowej spotykają się z tym skomplikowanym zagadnieniem.

W trakcie konferencji wystąpią uznani eksperci z wiodących ośrodków naukowych w Polsce. Przeanalizowany zostanie charakter prawny skargi pauliańskiej oraz zakres przedmiotowy bezskuteczności czynności prawnych dłużnika w postępowaniu upadłościowym i restrukturyzacyjnym.

Podczas konferencji omówione zostaną obowiązujące regulacje prawne. Prelegenci przedstawią również zagadnienia, które wzbudzają kontrowersje oraz zaproponują ustawodawcy kierunki zmian.

Jaki jest cel konferencji i kto wygłosi prelekcje?

Cel konferencji to kompleksowe spojrzenie na problematykę zaskarżania czynności prawnej dłużnika dokonanej z pokrzywdzeniem wierzycieli z perspektywy naukowców, praktyków oraz specjalistów w dziedzinie prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego. Wydarzenie przyczyni się również do tworzenia, promowania oraz umacniania społeczności naukowej prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego.

W trakcie konferencji prelekcje wygłoszą:

  • Prof. zw. dr hab. Wojciech Popiołek
  • Prof. UŁa dr hab. Małgorzata Manowska
  • Prof. zw. dr hab. Adam Olejniczak
  • Mec. Piotr Zimmerman
  • Prof. UAM dr hab. Paweł Grzegorczyk
  • Prof. UWr dr hab. Izabella Gil
  • Prof. UG dr hab. Joanna Kruczalak – Jankowska
  • Prof. USz dr hab. Kinga Flaga – Gieruszyńska
  • Prof. UŁa dr hab. Anna Hrycaj
  • Dr Patryk Filipiak

Prelegenci poruszą wiele skomplikowanych zagadnień i w ramach swoich wystąpień odpowiedzą m.in. na pytania takie jak:

✓ Jakie prawo jest właściwe w sporach ze skargi pauliańskiej?
✓ Jak zabezpieczyć roszczenie ze skargi pauliańskiej?
✓ Jak egzekwować wyrok uwzględniający skargę pauliańską?

Udział w konferencji “Zaskarżanie czynności prawnej dłużnika dokonanej z pokrzywdzeniem wierzycieli” to okazja do wysłuchania unikalnych prelekcji oraz zdobycia wiedzy w zakresie trudnego zagadnienia jakim jest skarga pauliańska.

Ile kosztuje bilet i gdzie można go nabyć?

Do 30 września można zakupić bilety EARLY BIRDS w cenie 299 zł netto – dostępne jest 30 sztuk takich biletów. Regularna cena biletu uprawniającego do udziału w konferencji wynosi 399 zł nettoCzłonkowie Krajowej Izby Doradców Restrukturyzacyjnych, sędziowie oraz doktoranci mogą skorzystać ze specjalnych zniżek.

Formularz rejestracyjny dostępny jest pod adresem: https://restrukturyzacja-konferencja.pl/

Serdecznie zapraszamy do rezerwacji miejsca i udziału w konferencji!

x
Zainteresował
Cię ten artykuł?
Subskrybuj nas

Powiązane artykuły

Brak komentarzy

Bądź pierwsza albo pierwszy, żeby skomentować. Bądź sobą.

Dodaj komentarz

Text formatting is available via select HTML.

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*