5 pomysłów na stronę główną | Marketing Prawniczy – portal nowoczesnych prawników i kancelarii

5 pomysłów na stronę główną

13.11.2018    /    Przemysław Tomczak

Dynamiczny rozwój internetu sprawił, że strona internetowa kancelarii stała się bardzo istotnym elementem wizerunku kancelarii. Strona główna, którą z reguły oglądamy jako pierwszą, odpowiada nierzadko za pierwsze wrażenie. Warto więc zadbać o to, aby było ono korzystne, zapadało w pamięć i budziło pozytywne emocje w użytkowniku. W poniższym zestawieniu zebrałem 5 pomysłów na stronę główną oraz uzupełniłem je przykładami z naszego podwórka.

1. Efektowne zdjęcie

No właśnie, ale co to właściwie jest efektowne zdjęcie? Z autopsji wiem, że na stronie głównej najlepiej prezentują się zdjęcia o kompozycji wieloplanowej, czyli takie które posiadają stosunkowo dużą głębię. Wykorzystaliśmy tę wiedzę, realizując sesję i stronę internetową dla kancelarii z Gdańska. Celowo ustawiliśmy prawników na tle charakterystycznego pomnika, który wypełnił pierwszy plan. Z kolei na dalszych planach pojawiła się malownicza architektura Gdańska oraz domykająca kompozycję, wysoka zieleń. Wszystko to sprawia, że użytkownik przegląda stronę nie tylko wertykalnie, ale także sięga wzrokiem znacznie głębiej niż w przypadku strony płaskiej lub jednowymiarowej.

Przykład: Strona Kancelarii Nowosielski i Partnerzy 

2. Film w tle

Film w tle to bardzo dobry pomysł. Powinniśmy jednak zadbać o to, by nie odwracał uwagi od elementów nawigacyjnych. Warto zastosować, dodatkową warstwę koloru lub przyciemniającą maskę oddzielającą, dzięki której elementy nawigacyjne pozostaną na pierwszym planie. Film wykorzystaliśmy, tworząc stronę na potrzeby konferencji LEGAL MARKET DAY.

Przykład: Strona konferencji nowoczesnych prawników LEGAL MARKET DAY 

3. Animacja

To dobry pomysł, jednak wymaga większych nakładów finansowych niż w przypadku filmu czy zdjęcia. Warto napisać ciekawy scenariusz i skorzystać z usług profesjonalnego animatora. Zadbajmy o to, aby animacja była miła dla oka, czytelna, ale też niezbyt infantylna.

Przykład: Landing page Kancelarii Ostrowski i Wspólnicy dotyczący monitoringu znaków towarowych 

 

4. Abstrakcyjna grafika

Abstrakcyjna grafika to odważna decyzja graficzna, która pozwala mocno wyróżnić się na tle innych kancelarii. Może ona stanowić dominujący element, ale także bardzo dobrze prezentuje się jak tło. Właśnie w tle poszczególnych sekcji na stronie EFF umieściliśmy, ożywiające stronę, ruchome formy graficzne

Przykład: strona internetowa EFF 

5. Zapętlony obraz

Długie filmy bardzo obciążają przeglądarkę internetową. Strona z filmami dobrej jakości przeładowuje się znacznie wolniej niż strona oparta o proste grafiki czy zdjęcia. Nie trzeba jednak rezygnować z ruchu na stronie. Dobrym rozwiązaniem są krótkie zapętlone filmy lub poklatkowe animacje, które można zapisać do formatu GIF.  Nie obciążają one bardzo procesora, a dodatkowo wprowadzają dynamikę, która nadaje charakteru stronie internetowej.

Przykład: strona internetowa Kancelarii Brysiewicz i Wspólnicy Radcowie Prawni

 

Reasumując, kreatywnie rozwiązana strona główna, może przynieść kancelarii wiele korzyści wizerunkowych. Warto jednak dostosować nasze pomysły do budżetu, czasu i charakteru działalności kancelarii, aby użytkownik czuł, że ma do czynienia z profesjonalną firmą, która kompleksowo zrealizuje jego potrzeby. Jednak strona główna, bez dopracowanych podstron jest jak piękny samochód ze słabym silnikiem. Dopracujmy w szczególności podstronę zespołu i podstronę z aktualnościami. Nasze analizy pokazują, że właśnie tam coraz cześciej trafiają użytkownicy internetu, bywa, że częściej niż na stronę główną. O tym jednak napiszę przy okazji innego artykułu… C.D.N.

x
Zainteresował
Cię ten artykuł?
Subskrybuj nas

Powiązane artykuły

Brak komentarzy

Bądź pierwsza albo pierwszy, żeby skomentować. Bądź sobą.

Dodaj komentarz

Avatar

Text formatting is available via select HTML.

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*