MPP#068 Podpis elektroniczny, czyli prawnicy gonią biznes – Bartosz Wojciechowski | Marketing Prawniczy – portal nowoczesnych prawników i kancelarii

MPP#068 Podpis elektroniczny, czyli prawnicy gonią biznes – Bartosz Wojciechowski

05.10.2022    /    Jacek Stanisławski

Moim dzisiejszym gościem jest Bartosz Wojciechowski – radca prawny, doradca w tworzeniu modeli biznesów internetowych, partner zarządzający w Kancelarii ANSWER oraz założyciel i współtwórca AUTENTI. W przeszłości odpowiadał za nadzór prawny nad serwisami m.in. Allegro, PayU, Ceneo, OLX, Otomoto, Otodom, Wykop i Sendit.

Zaprosiłem Bartka do rozmowy, bo słuchając niektórych prawników, mam wrażenie, że przeoczyli pojawienie się podpisu elektronicznego, a jeśli już wiedzą, co to jest, to bronią się przed tym rozwiązaniem rękoma i nogami.

Bartek łączy w sobie 3 światy: prawniczy, biznesowy i technologiczny, dlatego uważam, że jest świetną osobą, żeby rozmawiać właśnie o czymś, co nazwałem „zderzeniem prawników z podpisem elektronicznym”.

Miłośników regulacji dotyczących influencerów oraz oznaczania współprac uspokajam, że to normalna rozmowa. Taka sama jak 67 wcześniejszych, które nagrałem w ramach tego podcastu.

Dzisiaj rozmawiamy m.in. o tym:

💡 jakie mity o podpisie elektronicznym krążą w naszej branży;

💡 jakie obiekcje przed korzystaniem z podpisu elektronicznego mają prawnicy;

💡 czy ePUAP jest lekiem na całe zło;

💡 czego oczekuje biznes od kancelarii jeśli chodzi o podpisywanie dokumentów;

💡 jak elektroniczne podpisywanie dokumentów może wpłynąć na kancelarię;

💡 czy podpis elektroniczny może być przewagą konkurencyjną;

💡 ile to jest 3 miliony kartek papieru;

💡 co poza drzewami można oszczędzić dzięki podpisom elektronicznym.

Mam nadzieję, że jeśli nie korzystasz z podpisu elektronicznego, to po wysłuchaniu tej rozmowy zaczniesz się przynajmniej zastanawiać nad tą kwestią. Jestem tym istotnie zainteresowany jako przedsiębiorca, który nie lubi chodzić na pocztę.

Tradycyjnie zapraszam do zajrzenia do notatek do tego odcinka. Znajdziesz tam też kod rabatowy na zakup najnowszego numeru naszego magazynu, który od 10. numeru zmienił nazwę na MAGAZYN PRAWNICZY, do nagrań z dwóch dni konferencji LEGAL MARKET DAY 2022 oraz produktów marketingowych ze sklepu Legalove.pl

Zanim przejdziemy do rozmowy mam jeszcze jedną prośbę:

Jeśli jeszcze nie oceniłaś / oceniłeś podcastu w swojej aplikacji do słuchania, to teraz jest na to dobry moment. Zajmie ci to jakieś 10 sekund, a dzięki temu podcast dotrze do jeszcze szerszego grona odbiorców.

Z góry bardzo dziękuję.

Tymczasem zapraszam wysłuchania rozmowy z Bartoszem Wojciechowskim.

RABATY, ZNIŻKI, KODY 🙂

Przypominam o zniżkach, które przygotowaliśmy dla słuchaczy podcastu.

Kod “podcast” jest uniwersalny i daje 10% zniżki na:

x
Zainteresował
Cię ten artykuł?
Subskrybuj nas

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszgo newslettera i otrzymuj najnowsze informacje dotyczące marketingu prawniczego.

x

Powiązane artykuły

Brak komentarzy

Bądź pierwsza albo pierwszy, żeby skomentować. Bądź sobą.

Dodaj komentarz

Text formatting is available via select HTML.

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*