Daj się zlokalizować na mapie | Marketing Prawniczy – portal nowoczesnych prawników i kancelarii

Daj się zlokalizować na mapie

19.09.2017    /    Maciej Czechlewski

Ludzie lubią rozwiązania które znają i które są sprawdzone. Mamy swój ulubiony sklep do którego najczęściej chodzimy na zakupy czy ulubionego fryzjera. Wiemy jak trafić w te miejsca bo są nam dobrze znane. Tylko co w przypadku gdy potrzebujemy skorzystać z usług, z których do tej pory nie korzystaliśmy lub robiliśmy to rzadko?

Żeby znaleźć fachowca którego potrzebujesz, nieważne czy to będzie szewc, hydraulik czy geodeta, zapewne skorzystamy z pomocy wyszukiwarki Google. Najczęściej zależy nam na tym żeby nie trzeba było do tego fachowca jechać na drugi koniec miasta. Od pewnego czasu Google stawia na lokalność i właśnie dlatego w wynikach wyszukiwania nad standardowymi wynikami pojawia się mapa, na której zaznaczone są firmy znajdujące się najbliżej nas.

Promowanie usług lokalnych jest teraz na tyle istotne, że wyniki z Google Maps znajdują się ponad standardowymi wynikami. Łatwo jednak zauważyć, że nie każdą firmę znajdziemy na tej mapce. Bardzo prawdopodobne, że wpisując w wyszukiwarce Google  “sklep spożywczy”, na mapie nie pokaże się wasz ulubiony sklep na rogu. Na Mapach Google pojawiają się tylko te miejsca, które dodały tzw. wizytówkę w Google Moja Firma.

Ile to kosztuje?

Rzecz w tym, że jest to opcja całkowicie za darmo, a daje szansę znalezienia się w  wynikach wyszukiwania wyżej, niż firma, która przeznaczyła sporą część budżetu na pozycjonowanie i znajduje się na pierwszy miejscu wyników organicznych. W przypadku wielu wyszukiwanych fraz, na większości standardowych monitorów, w pierwszym widoku wyników znajdą się tylko strony promowane poprzez AdWords (reklamy) i mapa Google.

Po co kancelarii wizytówka w Google Maps?

Wiele kancelarii prawnych, zwłaszcza dużych, uważa że jeśli klient będzie chciał ich znaleźć to to zrobi. I pewnie mają rację. Jednak jest bardzo wielu ludzi, którzy nie szukają konkretnej kancelarii. Potrzebują adwokata. Tu i teraz. Co zatem robią? Wpisują w wyszukiwarce na komputerze lub telefonie “adwokat” i patrzą gdzie są najbliższe kancelarie. Być może robi to ktoś stojąc 100m od Twojej kancelarii, ale trafi do konkurencyjnej firmy 2 ulice dalej, tylko dlatego, że nie masz wizytówki w Google Maps. Takich sytuacji zapewne nie ma wiele, niemniej pokazanie się na Mapach Google to świetny sposób dla małych firm, by zaistnieć na lokalnym rynku i zdobyć nowych klientów. Nawet jeżeli Twoja strona nie jest jeszcze dobrze wypozycjonowana i znajduje się dopiero na “nastej” stronie wyników wyszukiwania, dzięki wizytówkom szybko można zmienić ten stan rzeczy.

Jeżeli Twoja firma jest już na tyle prężna, że “klient z ulicy” szukający jednorazowej, drobnej pomocy prawnej nie jest dla niej łakomym kąskiem, to nie znaczy, że nie powinna znaleźć się na Google Maps. Klienci oceniają firmę między innymi patrząc przez pryzmat jej wizerunku w sieci. O tym dlaczego współczesne strony internetowe powinny być responsywne już pisaliśmy. Warto jednak zrobić kolejny krok w stronę klienta. Wizytówka w Google Moja Firma w szybki i łatwy sposób pozwala uzyskać najpotrzebniejsze informacje kontaktowe na temat firmy. Możemy błyskawicznie wejść na stronę internetową, rozpocząć nawigację wprost do siedziby firmy lub zobaczyć jej zdjęcia i godziny otwarcia, a z urządzenia mobilnego jednym kliknięciem zadzwonić pod numer kontaktowy. Wszystko to zdecydowanie ułatwia klientom dotarcie do nas. Nieważne czy są to nasi stali klienci czy nowi.  Dodatkowo ludzie mają możliwość ocenienia firmy co buduje interakcję z użytkownikami i buduje wiarygodność firmy.

Oddzielne statystyki dla konta, pozwalają monitorować jak często nasza strona była wyświetlana w Mapach Google, jak często ktoś przeglądał zdjęcia naszej siedziby, a nawet ile telefonów, które zostały odebrane w kancelarii, pochodziły z wizytówki Google Maps. Szybko można się przekonać do jak wielu osób docieramy poprzez Mapy Google.

Czy rzeczywiście warto?

Założenie profilu w Google Moja Firma daje bardzo wymierne korzyści:

  • zwiększa szanse na zdobycie nowych klientów
  • daje szansę znaleźć się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania
  • podnosi wiarygodność firmy
  • poprawia jej wizerunek
  • ułatwia klientom kontakt
  • pomaga w zlokalizowaniu Twojej siedziby

Chyba nie muszę dłużej nikogo przekonywać, że wizytówka Google Maps jest niezwykle przydatna. Jak ją założyć? Wkrótce na MarketingPrawniczy.com pojawi się kolejny wpis pokazujący jak to zrobić krok po kroku.

 

x
Zainteresował
Cię ten artykuł?
Subskrybuj nas

Powiązane artykuły

Brak komentarzy

Bądź pierwsza albo pierwszy, żeby skomentować. Bądź sobą.

Dodaj komentarz

Avatar

Text formatting is available via select HTML.

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*