
Twoja marka potrzebuje głosu pracowników
15.04.2025
15.05.2018 / Przemysław Tomczak
Kancelarie coraz chętniej powierzają agencjom marketingowym realizacje portali o tematyce prawnej. Po kilku tygodniach wytężonej pracy prawnicy otrzymują upragniony link do gotowego serwisu. Teraz wszystko w ich rękach. Administratorzy publikują pierwsze wpisy i…coś jest nie tak. Portal przypomina tablicę ogłoszeniową w akademiku – jest krzykliwy i chaotyczny. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego portal nagle przestaje wyglądać estetycznie? Jakie błędy popełniają administratorzy? Na te pytania odpowiem w tym artykule.
Dodawanie zdjęć, na których znajduje się tekst lub symbol graficzny to najczęstszy błąd. Tekst na zdjęciu odwraca uwagę od tego co jest najważniejsze – czyli od tytułu artykułu. Nie umieszczaj więc tematu konferencji lub logotypu kancelarii w ramce przeznaczonej na inspirujące zdjęcie.
No dobrze, ale w takim razie co w zamian? Poszukaj zdjęcia alternatywnego. W Internecie z łatwością znajdziesz zdjęcie nowoczesnej sali konferencyjnej lub fotografię ludzi zaciekawionych inspirującą prelekcją. Czy to nie lepszy wybór? Spójrzcie na przykład poniżej i sami zdecydujcie:
Jakość artykułu to nie tylko jego poziom merytoryczny, ale również estetyczny, czytelny sposób prezentacji treści. Zwróć uwagę na rozmiar nagłówków, odpowiednie odstępy między wierszami oraz na właściwy kontrast czcionki w stosunku do tła. Nie chcę się powtarzać, więc odsyłam Cię do mojego artykułu “Jak poprawić czytelność pisma procesowego” w którym znajdziesz więcej informacji na ten temat. Poniżej zamieszczam przykład nieatrakcyjnej w formie i nieco nudnej aktualności, którą często spotyka się na stronach kancelarii:
Spójrz na serwis holistycznie, tak jakbyś prowadził konto na Instagramie. Postaraj się by każde następne zdjęcie współgrało wizualnie z poprzednim. Trzymaj się ustalonej tonacji i nie dodawaj zdjęć skontrastowanych o mocno nasyconych kolorach.
Gdzie można znaleźć odpowiednio nasycone i darmowe zdjęcia? Tutaj z pomocą przychodzi Aleksandra Jurek w tym artykule. By lepiej zobrazować ten problem załączam przykład w którym zdjęcia wpisów walczą o dominację i nie współgrają ze sobą:
Powyższe uwagi nie dotyczą tylko i wyłącznie serwisów tematycznych. Wykorzystaj więc moje sugestie nawet jeżeli prowadzisz mały moduł aktualności na stronie butikowej kancelarii. Przekonasz się, że dzięki tym zmianom czytelnik chętniej przeczyta artykuł i z przyjemnością powróci na Twoją stronę internetową.
15.04.2025
10.03.2025
10.01.2025