Nowości na LinkedIn - czy już o nich słyszałeś? | Marketing Prawniczy – portal nowoczesnych prawników i kancelarii

Nowości na LinkedIn – czy już o nich słyszałeś?

25.04.2019    /    Emilia Kołsut

Korzystasz z LinkedIn? Świetnie! Ten biznesowy serwis społecznościowy w ostatnim czasie bardzo się rozwinął. Twórcy zapowiedzieli wiele zmian w wyglądzie i funkcjonalnościach platformy. Spora część ujrzała już w Polsce światło dzienne. 

Poniżej krótki przegląd kilku nowości, które w ostatnim czasie zaproponowano użytkownikom.

1. Załączaj co chcesz! LinkedIn wprowadził możliwość dołączania do postów nie tylko zdjęć i plików video, ale również np. plików PDF czy z rozszerzeniem .doc. Jak pewnie zauważyłeś, zmienił się też cały wygląd okna, służącego do publikacji postów. Biorąc pod uwagę ogólne tendencje, możliwe że posty z nowymi typami załączników przez przez pewien czas faworyzowane. Przy okazji, warto wspomnieć, że filmy publikowane na LinkedIn nadal mogą trwać maksymalnie 10 minut.

2. Nowe oblicze stron firmowych. Koniec z klasyczną wersją stron firmowych – jakiś czas temu zmieniły się one w LinkedIn Pages. Oprócz zmian czysto wizualnych, wprowadzono możliwość zarządzania treściami firmowymi i prowadzenia dyskusji przez aplikację mobilną. Na stronach firmowych dodano również możliwość wprowadzenia krótkiego sloganu, opisującego firmę. Zwiększono też ilość informacji na temat pracowników danej firmy, widocznych dla użytkownika – można sprawdzić m.in. jakie kończyli studia i jaką pełnią funkcję w firmie.

3. Siła tkwi w społeczności. Pod koniec ubiegłego roku wprowadzono, wzorem Facebooka, linkendinowe grupy. W przyszłości portal planuje pokazywać najciekawsze wątki z dyskusji w feedzie członków grupy, a także – wysyłać powiadomienia.

4. Nie masz pomysłów na content? LinkedIn Ci je podrzuci! Jakiś czas temu pojawiła się możliwość skorzystania z przygotowanych przez platformę sugestii treści. Narzędzie opiera się na sztucznej inteligencji, analizującej statystyki pod kątem zainteresowań odbiorców czy aktualnych trendów. Przy sugerowanych treściach wystarczy kliknąć udostępnij i dodać kilka słów komentarza od siebie.

5. LinkedIn Stories is coming! Jeśli nie masz jeszcze dość wszechobecnych stories – donosimy, że niedługo będziesz mógł je oglądać również na LinkedIn. Póki co – trwają testy. Co ciekawe, linkedinowe stories przyjmie postać wyłącznie krótkich nagrań video, bez możliwości dodawania zdjęć.

6. Wydarzenia – już nie tylko na Facebooku. LinkedIn w najbliższym czasie zaoferuje swoim użytkownikom również funkcję tworzenia wydarzeń. Jako pierwsi z tej funkcji będą mogli skorzystać użytkownicy z San Francisco i Nowego Jorku. W Polsce powinna pojawić się w ciągu kilku miesięcy.

Zanim przejdziesz do testowania linnkedinowych nowości, koniecznie przeczytaj również nasz artykuł o linkedinowym savoir vivre! O LinkedInie pisaliśmy również we wpisie o marketingowych trendach na 2019 r. 

Jesteśmy ciekawi jak oceniasz wprowadzone i planowane zmiany. Czy Twój komfort użytkowania platformy wzrósł czy może wręcz przeciwnie – masz wrażenie, że LinkedIn traci swoją indywidualność i zamienia się w drugiego Facebooka?

Koniecznie daj nam znać co myślisz i oczywiście zapraszamy Cię do obserwowania naszego profilu na LinkedIn! 

x
Zainteresował
Cię ten artykuł?
Subskrybuj nas

Powiązane artykuły

Brak komentarzy

Bądź pierwsza albo pierwszy, żeby skomentować. Bądź sobą.

Dodaj komentarz

Avatar

Text formatting is available via select HTML.

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*